Karai atskleidžia negražias žmogaus savybes ir išryškina nemalonias žmogaus emocijas. Kiekvieną kartą, kai kurioje nors pasaulio dalyje pasirodo žinia apie karą, ji sukelia žmonėms baimės, pykčio, sumišimo ir empatijos mišinį.

Karai yra nemaloni mūsų pasaulio tikrovė, o jų poveikis žmogaus protui yra gilus. Į tai „Ekus.lt” (lietuviško sapnininko) komanda atkreipė dėmesį stebėdama 2023 m. spalio mėnesio „Google Trends” duomenis.

Įtampa prasidėjo spalio 7 d., o nuo to laiko „Google” paieškose dominuoja paieškos „sapnai apie karą” ir „sapnai apie bombas”. Tai rodo, kaip vykstantis Izraelio ir Hamaso karas veikia visą likusį pasaulį.

Pasaulinės paieškos užklausos ” Sapnuoti apie karą” augimas 150 % 2023 m. spalio mėn.

google trend paieškos rezultatai, ką reiškia sapnuoti karą

Aukščiau pateiktame grafike parodytas pasaulinis užklausos ” Sapnai apie karą” paieškos mastas per pastarąsias 30 dienų.

Iš grafiko aiškiai matyti, kad 2023 m. spalio mėn. užklausos „Sapnuoti apie karą” paieškos apimtis staiga išaugo eksponentiškai. Iš „Google Trends” ir „Glimpse” duomenų taip pat matyti, kad paieškos užklausa ” Sapnuoti apie karą” padidėjo 150 %.

Šis pastebimas žmonių, ieškančių informacijos apie su karu susijusius sapnus, skaičiaus padidėjimas sutampa su neseniai pasirodžiusiomis nerimą keliančiomis naujienomis apie „Hamas” kovotojų rengiamus išpuolius Izraelyje. Izraelis į tai atsakė pradėdamas konfliktą tankiai apgyvendintame Gazos ruože.

Suprantama, kad nuolat atnaujinama informacija apie „Hamas” ir Izraelio konfliktą paskatino žmones dažniau sapnuoti košmarus ir sapnus apie karą.”

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas

Panašūs straipsniai

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus