Katė miega ir sapnuoja kates

Tai gali būti įdomi mintis: Apie ką sapnuoja katės?

Na, jei turite katę ir stebite, kaip ji miega 12-15 valandų, nenuostabu, kad jums kilo ši mintis ir jūs esate čia… ir skaitote šį straipsnį.

Žmonių sapnus suprasti lengviau nei gyvūnų, nes jie gali kalbėti. Norint ištirti gyvūnų sapnus, reikia išnagrinėti jų smegenis ir bandyti surinkti informaciją apie tai, ką jie sapnuoja, kodėl sapnuoja konkrečius sapnus ir ar jie taip pat sapnuoja košmarus.

Būsite šokiruoti, kai perskaitysite, kad katės sapnuoja pagal tuos pačius sapnų modelius kaip ir žmonės. Taigi pirmiausia pradėkime nuo akivaizdžiausio klausimo.

Katė miega ant minkštos pagalvės ir sapnuoja kates
Ar katės sapnuoja?

Ar katės sapnuoja?

Atsakymas į jūsų klausimą yra TAIP! Katės gali sapnuoti. Tačiau, žinoma, tuo labai sunku patikėti, nebent tai būtų paremta patikimais moksliniais tyrimais. Taigi, štai jis.

Gyvūnų mokslininkų teigimu, sapnavimas yra universalus reiškinys net tarp žinduolių, nes jų smegenų struktūra, smegenų veikla miego metu, taip pat elgesys miego metu yra panašūs. Jie miego laiką išnaudoja tam, kad atkurtų kitai medžioklei reikalingą energiją.

Katės yra palyginti protingi gyvūnai, lyginant su žmonėmis. Taigi jos gali sapnuoti, tačiau jų sapnai ne tokie abstraktūs kaip mūsų.


Kaip veikia kačių sapnai?

Kad suprastume jų sapnus ir kačių miegą, svarbu žinoti apie miego tipus. REM – greitų akių judesių miegas ir ne REM miegas. REM stadijos metu sapnai atsiranda, nes vyksta atsitiktiniai ir greiti akių judesiai užmerktais vokais.

Kai katė miega REM miegu, katė trūkčioja arba pastebite letenų judesius. Katė taip pat gali judinti burną, tačiau negalės nieko užuosti ar laipioti. Virpėjimas sapne rodo, kad į smegenis siunčiami signalai.

Įdomu tai, kad kačių miego ciklai yra trumpesni nei žmonių. Katės REM miegą patiria tris kartus dažniau nei žmonės, t. y. kas 25 minutes. Tuo tarpu žmonės REM miegą patiria kas 90 minučių. Iš to galima daryti išvadą, kad katės REM miega net ir trumpo miego metu.

Kai katė nėra REM miego būsenoje, ji yra gilaus miego būsenoje. Šioje fazėje organizmas atgyja.


Ką sapnuoja katės?

Sapnai yra kasdienės veiklos veidrodis. Taigi didelė tikimybė, kad katė iš naujo išgyvena savo dieną. Katės taip pat sapnuoja netolimos praeities dalykus, pavyzdžiui, paukščio ar pelytės persekiojimą.

Jei jums įdomu, ar jūsų katė sapnuoja jus, atsakymas yra „Galbūt”. Jūsų katė į savo sapnus gali perkelti išgyvenimus, kuriuos patyrė su jumis budriame gyvenime. Ji gali sapnuoti, kad ją glostote arba kad šaukėte jos vardą.

Be to, jos taip pat gali sapnuoti:

1. Persekiojimas

Jei sapne katė persekioja, tikėtina, kad sapne ji judina galvą, tarsi sektų dirgiklius. Katės REM miego metu yra labai judrūs.

2. Medžiojimas

Realiame gyvenime dažniausiai pamatysite, kad katės ką nors medžioja arba bando pagauti. Taigi, tai vienas iš dalykų, kuris tikrai pasireikš jų sapnuose. Sapnuojančios katės gali bandyti sumedžioti peles arba paukščius. Jos taip pat gali sapnuoti, kad gaudo jus.

Veterinarijos gydytojas Adrianas Morisonas (Adrian Morrison), atlikęs tyrimą, įrodė, kad REM miego metu katės judina galvą, kai ką nors seka. Žinome, kad mūsų draugai mėgsta žaisti ir medžioti realiame gyvenime.

3. Bėgimas

Sapnuose katės gali sapnuoti lakstymą, arba jog kažką jos gaudo

4. Grėsmių vengimas

Jei neseniai bandėte išgąsdinti savo katę agurku ar kuo nors kitu, vargšė katė gali sapnuoti košmarus apie ką tik patirtą stresą. O gal jos gali sapnuoti, kaip bando ką nors aplenkti.

5. Katės prabėgusi diena

Katės taip pat prisimena ir susistemina per dieną vykusius įvykius. Jos dėlioja įvykius į visumą ir ieško bendro vaizdo.

Be jų, katės gali sapnuoti apie šeimininko gyvenimą, maistą, mėgstamus žaislus arba kasdienį bendravimą su jumis.


Kodėl katės sapnuoja?

Kodėl katės sapnuoja?

Kaip ir visi žinduoliai, katės sapnuoja dėl tos pačios priežasties. Miegas padeda mums susitaikyti su kasdiene patirtimi. Regimi sapnai leidžia mums apdoroti išgyvenamas emocijas ir padeda įrėminti prisiminimus.

Ar katės gali sapnuoti blogus sapnus?

Na, nėra jokių įrodymų, patvirtinančių šį teiginį. Tačiau visi žinome, kad kartais katės taip pat pabunda išsigandusios. taigi, daroma prielaida, kad, kaip ir žmonės, katės taip pat gali sapnuoti blogus sapnus arba košmarus.


ielaida, kad, kaip ir žmonės, katės taip pat gali sapnuoti blogus sapnus arba košmarus.

D.U.K apie kačių sapnus

Ar katės sapnuoja spalvotus sapnus?

Katės nemato spalvų kaip žmonės. Tačiau jos geba matyti prislopintus mėlynos ir žalios spalvos atspalvius.

Ar katės sapnuoja savo šeimininkus?

Taip. tikėtina, kad jos sapnuoja savo šeimininkus, jei buvote jų dienos dalimi.

Kaip žinoti, kad jūsų katė sapnuoja?

Kad jūsų katė sapnuoja, sužinosite, jei pastebėsite, kad miegodama ji trūkčioja arba atlieka judesius. Tačiau taip būna ne visada.

Pabaigoje

Nereikėtų žadinti savo kačių, jei pastebėjote, kad jos miegodamos trūkčioja arba atlieka judesius, nors ir norite jas pažadinti iš blogo sapno. Tai gana nemalonu.

Be to, yra tikimybė, kad jūsų katė gali jums įkąsti ar apdraskyti, jei pabus gynybiniu impulsu.

Be to, jei manote, kad jūsų pūkuotasis draugas jau kelias dienas miega neramiai, geriausia pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju ir išsiaiškinti, ar nėra kokios nors pagrindinės sveikatos būklės. Taip pat skaitykite šį straipsnį: http://ekus.lt/ka-gali-reiksti-sapnuoti-kates-2/

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas

Panašūs straipsniai

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus