Šuo miega ir sapnuoja save bėgantį

Ar jums kada nors kilo mintis: Apie ką sapnuoja šunys?

Kaip ir žmonės, šunys taip pat valgo, mankštinasi, miega ir glaustosi. Jie taip pat reaguoja į nepažįstamus žmones ar nepažįstamas situacijas ir dėl to jaučiasi nejaukiai.

Tiesą sakant, jei turite naminį šunį, jums bus įdomiau sužinoti, kokius sapnus jie sapnuoja. Ar jie iš tiesų sapnuose medžioja triušius, ar šunys per miegus trūkčioja? Ką gi, skaitykite toliau ir sužinokite, ką sako mokslininkai.

Ar šunys sapnuoja?

Ar šunys sapnuoja?

Mokslininkai mano, kad sapnai būdingi ir žmonėms, ir daugumai stuburinių gyvūnų. Maža to, net ir musės vaisėdės reguliariai sapnuoja.

Šunys laikosi panašių miego ciklo schemų kaip ir žmonės. Jie taip pat patiria budrumo laikotarpį, po to – greito akių judesio arba REM miegą, po kurio seka ne greito akių judesio miegas.

Supratimas su eksperimentu

Pabandykime suprasti šiuos miego modelius ir sapnus pasitelkdami labai žinomą eksperimentą, kuriame dalyvavo laboratorinės žiurkės. Šios žiurkės buvo priverstos visą dieną bėgioti labirinte. Tada mokslininkai fiksavo šių žiurkių smegenų aktyvumą labirinte ir greitųjų akių judesių REM miego metu.

Abu šie smegenų aktyvumai buvo palyginti. Gauti rezultatai parodė, kad abiejų veiklų metu įsijungia tos pačios žiurkių smegenų sritys. Tai tiksliai reiškia, kad žiurkės sapnavo bėgimą labirinte.

Atlikę šį eksperimentą mokslininkai galiausiai priėjo prie išvados, kad gyvūnai sapnuoja kaip ir žmonės. Šie gyvūnai taip pat sapnuoja savo dieną, kaip ir mes.

Nacionalinio miego fondo ataskaitos duomenimis, šunys didžiąją pusę dienos praleidžia miegodami. Šuniukų ir didelių šunų ar veislių šunų miego laikas taip pat gali būti ilgesnis.


Apie ką sapnuoja šunys?

Šunys per dieną turi daug įdomios veiklos. Mokslininkai sutrikdė šunų smegenų ponsą, kad išsiaiškintų, apie ką jie sapnuoja.

Kas yra ponsa? Tai smegenų kamieno dalis, kontroliuojanti mūsų miego ciklus ir gilųjį miegą. Ji taip pat neleidžia mūsų didiesiems raumenims atlikti jokių judesių, kol miegame. Vadinasi, galima sakyti, kad be ponsų mes realybėje atliktume tiesiogine prasme visus judesius, kuriuos sapnuojame.

Dažnai pastebima, kad maži šunys arba šuniukai ir seni šunys labiausiai trūkčioja ir juda miegodami. Stenlis Korenas (Stanley Coren), AKC šeimos šuns apžvalgininkas, aiškina, kad šuniukų ponsai yra menkai išsivystę, o senų šunų yra praradę savo efektyvumą.

Norėdami sužinoti, ką šunys sapnuoja, tyrėjai laikinai sutrikdė ponsą ir leido šunims atlikti judesius REM miego metu. Paaiškėjo, kad šunų miego modeliai yra panašūs į žmonių.

Taigi panašiai kaip ir žmonės, šunys gali sapnuoti įvairius dalykus, pavyzdžiui, savo kasdienę veiklą, katės gaudymą, bėgančias voveres ar net apie jus ar kitus šunis.


Kodėl šunys sapnuoja?

Pagrindinė sąvoka yra ta, kad sapnai padeda mums apdoroti informaciją iš kasdienio gyvenimo. Kai miegodami darote pertrauką nuo savo fizinės veiklos, sapnai suteikia jums laiko apgalvoti kasdienius reikalus ir prie jų prisitaikyti. Panašiai yra ir su šunimis.

Tai taip pat yra viena iš priežasčių, kodėl miegas toks svarbus šunims. Be to, sapnai taip pat rodo gilų miegą, kuris padeda šunims augti ir atkurti organizmą.


Kaip dažnai šunys sapnuoja?

Kaip dažnai šunys sapnuoja?

Sapnai priklauso nuo šuns veiklos. Kai kurie šunys sapnus sapnuoja dažniau nei kiti. Tai taip pat priklauso nuo jų amžiaus ir dydžio.

Šunys savo kasdienę veiklą apdoroja sapnuose. Kadangi šuniukai turi apdoroti daug naujos informacijos, jie sapnuoja daug daugiau, palyginti su vyresniais šunimis.

Žaislinis pudelis gali sapnuoti kas 10 minučių, o retriveris sapnuoja tik kartą per valandą. Pudelis gali sapnuoti minutę, o retriveris – 5-10 minučių.

Tai taip pat priklauso nuo to, kiek reikia miegoti. Šunys, kurie visą dieną būna aktyvūs lauke, turi daugiau sveiko miego ir ilgesnes REM fazes, t. y. daugiau laiko sapnams.


Ar šunys gali sapnuoti blogus sapnus arba košmarus?

Kaip ir žmonės sapnuoja košmarus, taip ir šunys juos sapnuoja. Kai suprantate, kad jūsų šuo sapnuoja košmarą, gali kilti pagunda pažadinti šunį, tačiau to nedarykite. Galbūt norėsite paguosti savo šunį, ir mes visiškai gerbiame jūsų emocijas, tačiau su tuo susiję keli pavojai.

Mes, kaip žmonės, taip pat staiga pabudę iš košmaro, minutėlę užtrunkame, kad suprastume, kur esame ir su kuo esame.

Panašiai ir šunys gali nesuvokti šių dalykų ir tapti agresyvūs. Tai taip pat gali būti pavojinga ir žalinga, ypač vaikams.


Išvada:

Kai šie šuniukai suteikia jums besąlygišką meilę ir po varginančios dienos pasitinka jus išskėstomis rankomis… būtų tik teisinga, jei galėtumėte bent šiek tiek jos duoti mainais! Skaityti daugiau: ka reiškia sapnuoti šunis?

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas

Panašūs straipsniai

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus