vilnos gaminiai internetu, kodėl jų tokia kaina?

Vilnos gaminiai yra siejami su prabanga, nes tai aukščiausios kokybės gaminiai. Tačiau, reikėtų suprasti, kad tokių produktų prieinamumas taip pat nėra lengvas. Tad, norintiems suprasti kodėl vilnos produktai yra brangesni nei kiti gaminiai, reikėtų žiūrėti į viską plačiau.

Avių auginimo kaina

Vilnos gavyba prasideda nuo avių. Avių auginimo procesas reikalauja daug laiko ir pinigų. Ūkininkai ne tik turi šerti, laikyti ir prižiūrėti gyvūnus, bet ir prireikus suteikti jiems medicininę pagalbą. Svarbiausia tai, kad avys turi būti kerpamos kasmet. Be šių išlaidų, taip pat yra papildomų darbo sąnaudų, susijusių su ūkininkavimu ir avių vilnos pluošto nuėmimu. Visa tai sukuria ganėtinai brangią žaliavą.

Vilnos apdorojimo kaina

Kai avių vilna nuimama, ją reikia apdoroti, kad ją būtų galima naudoti produktams, pavyzdžiui, drabužiams ar kilimams gamintis. Šis procesas apima pluošto valymą stipriomis cheminėmis medžiagomis ir (arba) karštu vandeniu. Taip pat reikalingas karšimas arba šukavimas, kad būtų pašalintos šiukšlės; verpimas į verpalus; dažymas; ir pynimas į audinį. Visiems šiems etapams reikia specializuotos įrangos, kuri padidina bendras vilnonių produktų gamybos sąnaudas.

Be to, kai kurie apdorojimo būdai, pvz., dažymas, gali sukelti papildomų išlaidų dėl mokesčių už cheminių atliekų šalinimą ir kitų aplinkosaugos taisyklių įgyvendinimo.

vilnos gaminiai

Išlaidos, susijusios su transportavimu

Galiausiai, atsiranda papildomų išlaidų, susijusių su žaliavų (pvz., vilnos) gabenimu iš ūkių, kuriuose jos buvo nuimtos, į gamyklas, kur jos bus perdirbamos į gatavas prekes prieš vėl išsiunčiant jas perdirbėjams.

Be to, kai kuriems pagamintiems produktams gali prireikti papildomo dekoravimo ar siuvinėjimo, dėl kurio gali atsirasti dar daugiau išlaidų. Atsižvelgiant į reikalaujamo dizaino sudėtingumą ir nuo to, ar tai turės būti atliekama rankomis ar mašininiais gamybos metodais, tokiais kaip pjovimas lazeriu arba 3D spausdinimas, nuo to priklausys galutinė produkto kaina.

Dėl visų šių išlaidų vilna tampa brangia medžiaga gamintojams ir prekybininkams, kurie vėliau šias papildomas išlaidas perkelia vartotojams. Iš vilnos pagamintų galutinių prekių savikaina yra didesnė nei iš kitų audinių, pvz., medvilnės ar poliesterio, pagamintų produktų. Elementarus pavyzdys yra vilnos veltinio šlepetės – jos yra žymiai brangesnės palyginus su tomis, kurios pagamintos iš minėto poliesterio ar medvilnės.

Tačiau, nepaisant vilnos brangumo, šios rūšies gaminius tikrai verta rinktis visiems, nes dėl jos aukščiausios kokybės verta mokėti papildomai, žinant, kad produktas tarnaus ilgą laiką.

CNTR.finx.lt
0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas

Panašūs straipsniai

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus